Hledat
Hledat

Snižte své náklady na vytápění.

Pořiďte si hybridní systém a vytápějte chytře a ekonomicky.

Hybridní vytápění: skvělá volba v každém ohledu.

Efektivní způsob vytápění a snížení nákladů za energie. To jsou nejčastější požadavky v případě modernizací topných systémů, ale také v případě novostaveb. Hybridní systém vytápění může být často nákladově výhodným a účinným řešením a prvním krokem k využívání obnovitelných zdrojů energie.

Hybridní systém vytápění nabízí řadu benefitů.

Menší závislost na fosilních palivech

Hybridní topné systémy využívají převážně obnovitelné zdroje, čímž sníží vaši závislost na fosilních palivech. Moderní plynové kotle Protherm řady FlameFit se navíc umí přizpůsobit kolísavé kvalitě plynu a tak můžete být bez obav o budoucnost.

Snížení nákladů na vytápění

Hybridní topné systémy Protherm dokáží vždy využít ekonomičtější a výhodnější zdroj energie.

Nižší emise CO2

Hybridní systémy vytápění účelně využívají převážně obnovitelné zdroje energie. Fosilní energii, například plyn, využívají jako podpůrný zdroj k pokrytí nejvyšší poptávky a to zejména v zimě nebo třeba pro ohřev teplé vody. Můžete tak i vy přispět k ochraně klimatu.

Bez nutnosti rozsáhlé rekonstrukce

V mnoha případech můžete jednoduše rozšířit svůj stávající topný systém o tepelné čerpadlo.

Co je hybridní systém vytápění?

Ve většině případů se pod pojmem hybridní vytápění rozumí kombinace klasického plynového kotle s tepelným čerpadlem. Hybridní systém vytápění však může rozšířit konvenční plynový kotel také o solární panely nebo topný systém na biomasu.

V jakém případě je hybridní systém s tepelným čerpadlem tím správným řešením?

Hybridní systém s tepelným čerpadlem může být ideálním řešením pro různé projekty renovace nebo modernizace vaší stávající budovy. Hybridní systém je také ideální pro použití jako přechodné řešení, pokud chcete později přejít na kompletní obnovitelný systém. Níže naleznete nejrelevantnější případy použití nebo požádejte montážního partnera Protherm, aby vám pomohl najít ten správný systém pro vaše potřeby.

Naše výrobky pro vaše vysoce účinné vytápění.

Tepelné čerpadlo

Plynový kotel

Zásobník teplé vody

Systémová regulace

Tepelné čerpadlo

Hlavní součást vašeho systému. Jako primární zdroj energie topí ekologicky a s maximální účinností – tepelné čerpadlo GeniaAir Mono.

 • Vysoce účinný provoz s koeficientem výkonu (COP) až 5,4
 • Ideální pro modernizace - funguje skvěle i s radiátory
 • Lepší pro naše klima - přírodní chladivo R290

Plynový kotel

Zajišťuje vytápění ve špičče. Plynový kondenzační kotel, jako je například Panther Condens FlameFit, překlenuje provoz za neefektivních podmínek pro tepelné čerpadlo, jako jsou velmi nízké venkovní teploty.

 • Spolehlivý a ekonomický provoz díky inovativní kondenzační technologii s energetickou účinností A
 • Kompaktní a elegantní vzhled
 • Funkce FlameFit automaticky detekuje různé druhy a kvality plynu a nezávisle optimalizuje provoz
 • Nejnovější řady kotlů jsou již dnes připraveny na směsi plynu, a to až s 20 % vodíku

Zásobník teplé vody

Horká voda, když ji potřebujete. S naším optimálně izolovaným zásobníkem teplé vody.

 • Zásobníky teplé vody o objemu 68 l až 200 l
 • Stacionární nebo závěsné provedení
 • Kvalitní vnitřní povrchové úpravy
 • Minimální tepelné ztráty

Systémová regulace

Systémový regulátor MiPro Sense vám dává plnou kontrolu nad vytápěním. Dále zaručuje, že všechny systémové komponenty pracují ruku v ruce, aby vyhovovaly vašim potřebám.

 • Možnost vzdálené správy pomocí modulu SR 940
 • Možnost bezdrátové instalace pro flexibilní umístění a pohodlné ovládání
 • Bezproblémová konfigurace díky intuitivnímu průvodci nastavením

Řídící jednotka vašeho vytápění: Systémový regulátor.

Buďte flexibilní a využívejte to nejlepší z obnovitelných a fosilních energií. Řídící jednotka systému automaticky rozhoduje, který zdroj energie použít pro efektivní provoz systému. Pokud je tepelné čerpadlo účinnějším zdrojem tepla, zůstane kotel zpočátku vypnutý, dokud tepelné čerpadlo pokryje potřebu tepla samo. Pokud tepelné čerpadlo nedosáhne požadovaného výkonu nebo teploty v místnosti, automaticky se zapne i systém plynového vytápění.

Kontrolujte své náklady na energie.

Zajistěte si příznivé vytápění i při rostoucích cenách energií. V základním nastavení regulátoru MiPro Sense můžete také zadávat a aktualizovat ceny energií. Můžete zadat jak nízké a vysoké tarifní ceny vašeho dodavatele elektřiny, tak i cenu za kWh spotřeby plynu. Regulátor kontroluje, který zdroj energie je pro pokrytí vašich potřeb vytápění nejlevnější a automaticky přepíná mezi jednotlivými zdroji tepla.

Často kladené dotazy