Hledat
Hledat

Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono s chladivem R290

 • Vyšší účinnost
 • Větší komfort teplé vody
 • Ideální pro modernizaci
 • Lepší pro životní prostředí

Další krok k zelenější budoucnosti

Zavázali jsme se, že vytápění bude pro vás udržitelné a cenově dostupné. Jedním z nejlepších řešení v tomto ohledu jsou tepelná čerpadla. Jistě, naše tepelná čerpadla již dnes patří k nejlepším na trhu, ale přesto se každý den snažíme naše produkty o něco více zdokonalovat. Stále hledáme nové cesty, jak z našich tepelných čerpadel udělat ten nejjednodušší způsob, jak maximalizovat své pohodlí a zároveň chránit životní prostředí a své finance. Proto jsme hrdí na to, že naše tepelné čerpadlo GeniaAir Mono pracuje s přírodním chladivem R290. Jeho četné výhody oproti jiným chladivům z něj jednoznačně činí lepší volbu pro splnění našich i vašich cílů: má například nízký potenciál globálního oteplování (GWP), vysoké hodnoty účinnosti a vysokou výstupní teplotu až 75 °C, díky čemuž je ideální pro použití při modernizaci stávajících budov s radiátory. Zjistěte více o R290 a o tom, jak zvyšuje přirozený výkon našeho tepelného čerpadla GeniaAir Mono.

Co je chladivo R290 a GWP?

Skutečný neviditelný hrdina. R290 je technické označení pro přírodní chladivo běžně známé jako propan. Používá se již v mnoha předmětech, jako jsou ledničky, klimatizace a dokonce i laky na vlasy – Protherm je jednou z prvních společností, které zavedly ekologické chladivo do tepelných čerpadel.

Co je potenciál globálního oteplování (GWP)?

Čím vyšší, tím horší. GWP je srovnávací hodnota k CO₂ , která udává skleníkový efekt chladiva, pokud by došlo k jeho uvolnění do životního prostředí. Čím vyšší hodnota, tím horší dopad na klima. Některé GWP ve srovnání:

 • CO₂: 1
 • R290: 3
 • R32: 675
 • R410A: 2,088

Hodnota udává, jak moc daná hmotnost chladiva přispívá ke globálnímu oteplování ve srovnání se stejnou hmotností CO₂. R290 má 3krát větší dopad na klima než CO₂, a proto má GWP 3, zatímco R32, který se také používá v mnoha tepelných čerpadlech, má 675krát vyšší dopad ve srovnání s CO₂.

Výhody tepelného čerpadla GeniaAir Mono v kombinaci s chladivem R290

Vysoká účinnost a nižší provozní náklady

Skutečný silák, kterému zima nevadí. Tepelné čerpadlo GeniaAir Mono s chladivem R290 má při nízkých venkovních teplotách vyšší výkon než ostatní tepelná čerpadla. Jeho koeficient výkonu (COP) až 5,4 mu dává nejvyšší hodnocení účinnosti. To znamená, že GeniaAir Mono dokáže vyrobit 5,4 kW tepla, ale zaplatíte za něj pouze 1 kW elektrické energie. Jinými slovy, více než 80 % potřebné energie pochází ze vzduchu. Čím vyšší COP, tím nižší provozní náklady. Takže ušetříte peníze a energii, když si vyberete naše vysoce účinné tepelné čerpadlo GeniaAir Mono s R290.

Užijte si větší komfort přípravy teplé vody

Sprchování, koupání a topení tolik, kolik potřebujete. V režimu tepelného čerpadla poskytuje GeniaAir Mono s R290 teplotu teplé vody až 70 °C. Něco, co je zvláště důležité pro naše kompaktní hydraulické řešení GeniaSet Mono se zásobníkem teplé vody o objemu 190 litrů. Při teplotě vody v zásobníku 70 °C získáte až 376 litrů teplé vody, což je o 25 % více než u našeho tepelného čerpadla GeniaAir Split. Například s 376 litry se můžete sprchovat 6 krát za sebou. Což je náš nejvyšší komfort při kompaktní instalaci s uniTOWER. Chcete ještě větší komfort teplé vody? Pak zvolte samostatný zásobník teplé vody.

Ideální pro modernizace

Snadné dovybavení a dlouhodobé řešení. GeniaAir Mono s R290 je jedno z mála tepelných čerpadel, která můžete nainstalovat do stávajících budov s radiátory, které vyžadují vyšší teploty než budovy s podlahovým vytápěním. V tomto okamžiku váš první plynový topný systém pravděpodobně dosáhne své 25leté životnosti. Pro tyto typy budov, které mají obvykle radiátory a jsou dobře izolované, je GeniaAir Mono s výstupní teplotou kolem 55 °C tou správnou volbou, která snadno nahradí váš topný systém na fosilní paliva. Díky tomu je GeniaAir Mono s R290 dokonalým řešením pro udržitelnost vaší stávající budovy a snížení nákladů na vytápění.

Ekologicky šetrné z dlouhodobého hlediska

Tým snů, pokud jde o udržitelnost. GeniaAir Mono je již nyní zvláště ekologickým a do budoucna odolným způsobem vytápění. Spolu s R290 je nyní jeho provoz ještě lepší pro životní prostředí. Nízký potenciál globálního oteplování (GWP) pouze 3, dobrá dostupnost a způsobilost pro dotační program z něj činí chladivo budoucnosti.

Tepelné čerpadlo vzduch - voda GeniaAir Mono

Ideální pro modernizaci s ohledem na naše klima

 • S chladivem R290
 • Dokonale tiché
 • Funkce s dálkovým ovládáním a energetickou transparentností
 • Mimořádně kompaktní – uvnitř i venku!

Získejte online nabídku!