Hledat
Hledat

Vysoce účinná čerpadla Protherm jako náhradní díl

Energetický štítek výrobku je již poměrně známou záležitostí. Již delší dobu je také součástí plynových i elektrických kotlů a tepelných čerpadel Protherm. Energetický štítek určuje účinnost a zařazení do příslušné energetické třídy. To vše je důsledkem postupného zavádění v platnost evropských směrnic na území Evropské unie. S tímto rovněž souvisí i problematika účinnosti oběhových čerpadel, montovaných do tepelných spotřebičů v případě závady jako náhradního dílu.

Od 1.1.2022 vstoupí totiž v platnost další část směrnice o ecodesignu, č. 641/2009, řešící problematiku čerpadel, jako náhradních dílů. Od tohoto datu bude zakázána výroba standardních čerpadel a budou se smět vyrábět oběhová čerpadla jako náhradní díl pouze v provedení vysoce účinném.

A co to vlastně je to vysoce účinné čerpadlo? Jedná se zejména o novou konstrukci zajišťující velmi nízký elektrický příkon tohoto komponentu, který je jedním z nejdůležitějších součástek spotřebičů pro vytápění a rovněž nejvíce zatěžovaným. Společnost Vaillant Group bude v průběhu roku 2021 nabízet svým zákazníkům již obě varianty těchto čerpadel, a to tedy jak původní verzi, tak také již tu novou vysoce účinnou. Volbu necháváme na uživateli kotle, ale výhody nového provedení jsou zřejmé a návratnost investice je poměrně krátká.

Popis výhod s detailnějšími informacemi o vysoce účinných čerpadlech naleznete v tomto letáku (619 kB).

Autorizované servisní firmy Protherm byly již o této situaci v dostatečném předstihu informovány. Servisní technici jsou vybaveni katalogy náhradních dílů s příslušnými cenami a budou vám schopni nabídnout obě varianty. My, jako společnost Vaillant Group, doporučujeme již vysoce účinné provedení oběhového čerpadla, protože tím přispíváme, my všichni, ke snížení energetické náročnosti, a tím tak i ke zlepšení životního prostředí.