Hledat
Hledat

Vaillant Group otevírá nový výrobní závod na tepelná čerpadla ve slovenské Senici

Specialista na tepelnou techniku, Vaillant Group se sídlem mateřského podniku v Remscheidu, dokončuje ve slovenské Senici svůj nový výrobní závod na elektrická tepelná čerpadla. Od května 2023 se v nových prostorech, které se rozkládají na ploše 100 000 metrů čtverečních, budou vyrábět pouze tepelná čerpadla. Nový závod je navržen na roční výrobní kapacitu 300 000 tepelných čerpadel. Společnost, která vyrábí tepelná čerpadla také v Německu, Francii a Velké Británii, tak zdvojnásobuje svou výrobní kapacitu na více než půl milionu tepelných čerpadel ročně.

„Spuštěním nového výrobního závodu dále posilujeme transformaci skupiny Vaillant na předního výrobce tepelných čerpadel. Společnost svými zvýšenými výrobními kapacitami úspěšně pomáhá v podpoře změn ve zdrojích tepla v Evropě a k dosažení cíle EU deseti milionů nově instalovaných tepelných čerpadel do roku 2027,“ říká Dr.-Ing. Norbert Schiedeck, generální ředitel skupiny Vaillant Group. Celkově Vaillant Group, světový lídr na trhu ústředního vytápění, již využívá více než 50 procent své výrobní plochy pro výrobu tepelných čerpadel.

Miliardové investice do rozšíření byznysu s tepelnými čerpadly

Od roku 2016 se Vaillant Group strategicky zaměřuje na technologii tepelných čerpadel šetrnou k životnímu prostředí. Investice do expanze neustále rostoucího byznysu s tepelnými čerpadly včetně současných projektů dosahují téměř jedné miliardy eur. Těžištěm současných aktivit bylo a je rozšíření výrobních kapacit v sídle společnosti v Remscheidu a ve výrobních závodech ve Francii, Velké Británii a na Slovensku. Ve stejném období společnost také výrazně zvýšila své výzkumné a vývojové kapacity a rozšířila portfolio produktů v oblasti tepelných čerpadel. V závislosti na budoucím růstu trhu jsou v příštích letech plánovány další investice ve výši až další miliardy eur do rozšíření výrobních a vývojových kapacit a rozšíření digitálních služeb spojených s tepelnými čerpadly.

Zelená továrna na zelené technologie

Závod v Senici na Slovensku je součástí mezinárodní výrobní sítě skupiny Vaillant Group.

Kromě výroby je součástí nového výrobního závodu i školicí středisko pro odborné obchodní partnery společnosti, návštěvnické centrum a logistické centrum. Jak je u značky Vaillant, ale i Protherm, která patří do skupiny Vaillant Group, samozřejmostí, dostanou i projektanti, topenáři a obchodní partneři z Česka příležitost se s novými možnostmi značky Vaillant Group v oblasti tepelných čerpadel seznámit.

Nový výrobní závod je certifikován podle nejvyššího mezinárodního standardu BREEAM pro udržitelnou, ekologickou výstavbu. Nový výrobní závod využívá 100 procent elektrické energie z obnovitelných zdrojů a je vytápěn tepelnými čerpadly.